Kategoria:

Opis

Drzwi HS to nowoczesna konstrukcja podnoszono-przesuwna zapewniająca komfortowe użytkowanie i elegancki design. 
System umożliwia konstrukcję przeszkleń o maksymalnej powierzchni aż do 6500x2600cm, co zapewnia doskonałe doświetlenie wnętrz oraz ułatwia ich aranżację, zachowując jednocześnie stabilność, funkcjonalność i lekkość konstrukcji. Specjalnie dostosowane okucia i dwie niezależne od siebie prowadnice sprawiają, że przesuwanie ogromnych skrzydeł nie wymaga użycia wielkiej siły. Dodatkowo system wyposażony jest w ramie i skrzydle w niespotykane u innych producentów stolarki specjalne uszczelki welurowe, które popularne są wśród światowych koncernów samochodowych i które wpływają na poprawę parametrów systemu w zakresie energooszczędności czy dźwiękoszczelności. Drzwi posiadają niski próg aluminiowy, który zapobiega uskokom na styku drzwi- podłoga i umożliwia licowanie progu z podłogą. Specjalna konstrukcja oddzielonego termicznie progu i profili wzmacniających poprawia jednocześnie izolacją termiczną i stanowi barierę przed powstawaniem mostków termicznych. Drzwi w systemie podnoszono-przesuwnym HS wyróżniają się niepowtarzalnym designem i elegancją, dzięki wysokiej jakości profilom, bogatej kolorystyce oraz eleganckim dodatkom. Wyjątkowy styl systemu podkreślają aluminiowe klamki, pochwyty lub gałko-klamki. Kombinacja różnych modeli i zróżnicowanej kolorystyce pozwala na stworzenie indywidualnej stylistyki.

PRZEKRÓJ PROFILU

1. Wzmocnienie stalowe w listwach uszczelniających.
2. Nowoczesne uszczelnienie welurowe zapewniające lepszą szczelność.
3. Listwa uszczelniająca z dodatkowymi uszczelkami.
4. Rama wykonana z wysokiej jakości profili wyłącznie z materiału pierwotnego o głębokości 194mm.
5. Uszczelnienie z EPDM.
6. Górna szyna zapobiegająca możliwości podważania skrzydła.
7. Specjalny profil stabilizujący, tzw. wózki.
8. Próg PVC ze wzmocnieniem aluminiowym o wysokości 60mm (tzw. próg termiczny).
9. Maksymalne szklenie w pakiecie do 48mm.
10. Skrzydło wykonane z wysokiej jakości 7-komorowych profili wyłącznie z materiału pierwotnego o głębokości 82 mm.
11. Duże wzmocnienie aluminiowe z podwójną przekładką termiczną, wpływającą na jego trwałość i stabilność oraz zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła.

ZALETY PROFILU

– Nowoczesny design związany z możliwością wykonywania dużych przeszkleń, gwarantujących maksymalny dopływ światła.
– Świetna funkcjonalność i komfortowe użytkowanie, dzięki zaawansowanemu technologicznie profilowi i systemowi okuć.
– Lekkość i szczelność konstrukcji, dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi prowadnic i welurowemu uszczelnieniu EPDM zapewniającemu świetne parametry termiczne i nieprzywieranie uszczelek w niskich temperaturach. Uszczelki tego typu są stosowane na szeroką skalę wśród największych koncernów samochodowych świata!
– Bezpieczeństwo gwarantowane, dzięki stabilnej konstrukcji, nawet przy wadze skrzydła do 400 kg.
– Elegancki i nowoczesny design, dzięki bogatej gamie kolorystycznej oraz dodatkom, m.in. w postaci niskiego progu oraz pochwytów czy klamek dwustronnych.
– Idealne rozwiązanie do domów energooszczędnych oraz pasywnych ze względu na dużą powierzchnię szklenia, która wpuszcza do wnętrza dużą ilość światła dziennego oraz poprawia właściwości termiczne pomieszczenia.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

– 7-komorowy profil klasy A wykonany wyłącznie z materiału pierwotnego o szerokości skrzydła 82mm gwarantuje stabilność i trwałość okien, a także zwiększoną ochronę przed hałasem i zmianami temperatur.
– Wzmocnienie profili wykonane z wysokiej jakości kształtowników aluminiowych i stalowych.
– Welurowe uszczelnienie wewnętrzne i zewnętrzne z EPDM gwarantujące szczelność i odporność na warunki atmosferyczne dostępne w różnych kolorach.
– W standardzie pakiet szybowy 4/18/4/18/4 o współczynniku przenikania ciepła U=0,7 (W/m²K). Możliwość zastosowania pakietu trójszybowego o U=0,3 (W/m2K).
– Okucia podnoszono – przesuwne wpływające na bezpieczeństwo i komfortowe użytkowanie.
– Aluminiowe klamki, gałko-klamki i uchwyty w kolorystyce dopasowanej do barwy drzwi.
– Możliwość zastosowania ciepłej ramki Swisspacer Ultimate.
– Możliwość zamontowania elementów antywyważeniowych klasy WK2 zapewniających wyższy poziom bezpieczeństwa.